Sociaal Nieuws | Ruben de Jong – Man, die Hugo de Jonge Bedreigde Zat 16 Maanden Vast en Doet Zijn Verhaal

Jan van Dam en Hugo de Jonge foto Nieuws van de Dag | Vandaag Inside)

Man, die Hugo de Jonge Bedreigde Zat 16 Maanden Vast en Doet Zijn Verhaal

Jan van Dam (36), de man die in 2022 werd veroordeeld voor het bedreigen van Hugo de Jonge, heeft een ontmoeting gehad met de voor malig Minister van Volk Gezondheid, Wel Zijn en Sport. Beide mannen spreken van een ‘Bij Zonder Gesprek’ en leggen uit hoe het zo ver kon komen, dat Van Dam de Minister bedreigde gedurende de Corona Pandemie.

De ontmoeting was woens dag op initiatief van De Jonge op de Abdij van Middelburg. Hij is sinds juni Commissaris van de Koning in Zeeland. De Jonge had Van Dam gezien in het Programma Parels voor de Zwijnen van Raven van Dorst. “Hij Bood Daar Zijn Excuses Aan voor de Bedreigingen Richting Mij en Mijn Gezin. Hij Deed Dat op Zo N op Rechte en Ontwapenende Manier, dat ik de Behoefte Voelde om Hem te Ontmoeten”, schrijft de CDA er op Instagram.

Bedreiger Hugo de Jonge bij Nieuws van de Dag

Zelf reageert Van Dam bij Nieuws van de Dag. “Het Was Heel Bij Zonder, Na Wat ik Had Gezegd”, zegt hij. “Ik Heb Hem Dood Gewenst Vier Jaar Geleden. Om Dan Daar Nu te Zitten en Met Hem te Praten, is Heel Apart. Voor Beide Partijen, Denk ik.” Van Dam werd veroordeeld tot twee jaar Gevangenis Straf voor bedreigingen op de Facebook Pagina van De Jonge. Hij schreef toen “Hugo de Jonge, Kogel door Je Kop en een Bom op de Tweede Kamer. Alles Op Gelost!” Ook deelde Van Dam in een filmpje op Facebook het Privé Adres van de Minister en weer later postte hij een bericht, waar in hij schreef, dat hij naar De Jonge onder weg was. Uit eindelijk heeft hij zes tien maanden vast gezeten.

Van Dam probeert nu te verklaren hoe het zo ver kwam. “Ik Had een Moeilijke Jeugd, Mis Handeling, Waar ik PTSS aan Heb Over Gehouden. Slechte Behandeling, Geen Goede Medicijnen, Nooit Gehoord Geweest”, somt hij op. “Op een Gegeven Moment Zit Je in een Kamertje. Via Facebook Ga Je Mensen Ontmoeten en Krijg Je Alle Maal Verhalen, Des Informatie. Je Komt in Groepen te Recht met Meer dan 200.000 Mensen. Je Gaat Dat Alle Maal Geloven, Om dat je Zo Veel Info Krijgt van Daar. Je Gaat Niet Meer Televisie Kijken of Radio Luisteren, maar Alleen Dat.”

Corona Beleid werd een ‘Dag Taak

In die Facebook groepen gingen de berichten verder dan simpel weg kritiek op het Corona Beleid. “Dood Bedreigingen, ik Kreeg op een Gegeven Moment een Lijst met Alle Adressen van Politici, Journalisten, Telefoon Nummers, ik Kreeg Alles Door Gestuurd.” Het Corona Beleid werd een obsessie. “Ik Zat Één Zaam op M N Kamer. Ik Had Bij na Niemand om Me Heen. Elke Avond Alleen, Niet naar Buiten, Weinig Vrienden. Het Gaat van Kwaad tot Erger. Je Gaat Tegen het Beleid In, Om dat Je Heel Veel Info Krijgt Online. Het was Echt een Dag Taak. Je Staat Er Mee Op en Gaat Er Mee naar Bed.”

Al een uur na het plaatsen van de bedreiging werd Van Dam op gepakt. “Ze Kwamen de Deur Binnen Vallen met een Arrestatie Team. Ik Had Niet gedacht, dat Het Zo Veel Impact Zou Hebben. Niet Alleen op Hem, maar Ook op Zijn Vrouw en Kinderen. Ze Werden Alle Maal uit Huis Gehaald. Ze Hadden Politie voor de Deur”, al dus de Emmenaar.

Zelf dacht Van Dam aan vankelijk, dat hij na ‘Twee of Drie Dagen op het Politie Bureau’ weer op vrije voeten zou komen. Dat viel tegen. “Na Drie of Vier Weken, Dacht ik, Dit gaat Nog Veel Langer Duren en Dit is Serieus. Ik Ben Gaan Na Denken en Heb Gesprekken Gehad met een Psycholoog. Je Zit Alleen in Je Cel  S Avonds en Dan Heb Je Alleen een Televisie, Geen Sociale Media. Dan Krijg Je Ook Heel Andere Berichten Binnen. Ik Heb in de Gevangenis Al een Brief Geschreven aan Hugo de Jonge met Mijn Excuses, maar Dat Werd Tegen Gehouden door de Bewaking van de Gevangenis.”

Van Dam wil zijn er varingen delen. “Dat is Wel de Bedoeling, Voor Lichting op Scholen. Ik Zie bij Mij, Waar Het is Mis Gegaan, Vroeger Al.”

Hugo de Jonge noemt Jan van Dam ‘Mooi Mens

De Jonge schrijft, dat Van Dam hem ook vertelde over zijn problemen. “Over Hoe Één Zaam Hij was, Over Hoe Hij zich Via Online Contacten Liet Mee Slepen, Verstrikt Raakte in Alternatieve Waarheden en Complot Theorieën. Jan vertelde over Zijn Moeilijke Jeugd. Over de Mis Handelingen door Zijn Stief Vader, Over de Pijn en het Verdriet, dat Hij Heeft Moeten Verstouwen in Zijn Leven, over Zijn Drugs en Alcohol Verslaving. En Over de Behandeling, die Veel te Laat Kwam.”

De Bedreigingen van Jan en Vele, Vele Anderen Betekenden voor Mij en voor Ons Gezin, dat We Jaren Lang met Strenge Beveiliging Maat Regelen te Maken Hebben Gehad”, blikt de politicus terug. “En Dat was Heftig. Jan Heeft Uit Eindelijk 16 Maanden Vast Gezeten. Na dat Hij Vast Zat Kreeg Hij Eindelijk de Behandeling Om het Trauma uit Zijn Jonge Jaren te Verwerken. En Kwam Hij tot het In Zicht Hoe Zeer Hij een Grens Heeft Over Schreden en Wat de Impact Was Geweest van Zijn Handelen. Hij Had Daar op Recht Spijt Van en Wilde Daar Om Zijn Excuses Aan Bieden.”

In een Podcast deed Van Dam al zijn verhaal. Daar volgden ‘Veel Negatieve Reacties’ op. “En Toch Maakt Hij Er Nu Zijn Missie Van Om Anderen te Vertellen, dat Je Niet Mee Moet Gaan in Online Complot Theorieën. Het is Belang Rijk Om in Contact te Blijven met de Werkelijkheid, Bij Je Zelf te Blijven en Je Niet te Laten Mee Slepen.”

De Jonge is blij, dat Van Dam tot in keer is gekomen. ‘Steeds Meer Politici Worden Ernstig Bedreigd. Uit Eindelijk is Dat een Bedreiging voor Onze Democratische Recht Staat. Juist Daar om Vind ik de Stap, die Jan Zet, Zo Groots. Het Vergt Moed en Karakter om Op Recht Berouw te Hebben en Dat Uit te Spreken. Helend was Het. Jan Laat Zien, dat Je een Moeilijke Periode Kunt Over Komen. Jan is een Mooi en Moedig Mens.”

https://www.instagram.com/p/DOtAt3eDGK4/

Ruben de Jong

Sociaal Nieuws, 19 september 2025

https://socialnieuws.nl/2025/09/19/man-die-hugo-de-jonge-bedreigde-doet-zijn-verhaal/

Anna Laura Molducci – Complot Denkers Niet Bekeerd, Wel Berouwvol | Bedreiging en Smaad tegen Jaap van Dissel, Mark Rutte en Hugo de Jonge

Sjors van Damme – De 95 Stellingen aan de Kapel van Hugo de Jonge (de Dominee)

Huig Plug – De Telegraaf Verslag Gever Silvan Schoonhoven framede Justitie Klokken Luider Huig Plug + NCTV | Erik Donk – Is Huig Plug een Bedreiging voor Mark Rutte en Hugo de Jonge?

OPN | Onafhankelijke Pers Nederland | Eva van Zeeland – Wouter Raatgever deed 👮🏼‍♂️ AANGIFTE tegen Hugo de Jonge en Jaap van Dissel | #REVOLUTIE 🇳🇱

AUF1.TV – Die Niederländen und das WEF + Sjors van Damme – Vies Peuk Judas de Jonge + Eldor van Feggelen – Hoe Slaapt ’s Nachts Hugo de Jonge? + Aangifte

Marianne Zwagerman – Hugo de Jonge stond Te Liegen in Tweede Kamer en Komt er Mee Weg + Nine for News | Robin de Boer – Emile Ratelband sleept De Jonge voor Gerecht

DDS | De Dagelijkse Standaard – Emile Ratelband is Klaar met Mark Rutte, Hugo de Jonge en Wopke Hoekstra “Wie staat tegen ze op?!”

RoddelPraat – Hugo de Jonge Valt van zijn Fiets in Italië, ‘Leve de Nederlandse Gezondheids Zorg!’

Micha Kat – DE ELITE DACHT ONS BIJ DE NEUS TE NEMEN + RTL – De Missionair Premier Mark Rutte In Geënt tegen Corona Virus + NOS – Hugo de Jonge Gevaccineerd tegen Corona

Onder Zoek Team Bubry | Politie Eenheid Den Haag – De Aan Giften van Mark Rutte & Hugo de Jonge tegen Joost Knevel, Wouter Raatgever, Micha Kat & Hans de Meijer, augustus 2021

Mama versus Maffia | Trudi Verstegen – Aan Evert Drijber AKA Evert Hingst AKA Hugo de Jonge, XXY, Hermaphrodite, Genocide Clown, Buur Jongen van Liesbeth Nobel in Hilversum + Evert

Meer informatie
https://robscholtemuseum.nl/?s=Ruben+de+Jong
https://robscholtemuseum.nl/?s=Sociaal+Nieuws
https://robscholtemuseum.nl/?s=Sociaal+Nieuws+|+Ruben+de+Jong
https://robscholtemuseum.nl/?s=Nieuws+van+de+Dag
https://robscholtemuseum.nl/?s=Raven+van+Dorst
https://robscholtemuseum.nl/?s=Parels+voor+de+Zwijnen
https://robscholtemuseum.nl/?s=Jan+van+Dam
https://robscholtemuseum.nl/?s=Hugo+de+Jonge
https://robscholtemuseum.nl/?s=CDA
https://robscholtemuseum.nl/?s=Minister+van+Volk+Gezondheid%2C+Wel+Zijn+en+Sport
https://robscholtemuseum.nl/?s=Commissaris+van+de+Koning+in+Zeeland
https://robscholtemuseum.nl/?s=Tweede+Kamer
https://robscholtemuseum.nl/?s=Bom+op+Tweede+Kamer
https://robscholtemuseum.nl/?s=Corona+Beleid
https://robscholtemuseum.nl/?s=Corona+Pandemie
https://robscholtemuseum.nl/?s=Democratische+Recht+Staat
https://robscholtemuseum.nl/?s=Alternatieve+Waarheid
https://robscholtemuseum.nl/?s=Complot+Theorie
https://robscholtemuseum.nl/?s=Voor+Lichting+op+Scholen
https://robscholtemuseum.nl/?s=Des+Informatie
https://robscholtemuseum.nl/?s=Van+Kwaad+tot+Erger
https://robscholtemuseum.nl/?s=Emmen
https://robscholtemuseum.nl/?s=Abdij+Middelburg
https://robscholtemuseum.nl/?s=Middelburg
https://robscholtemuseum.nl/?s=Zeeland

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*