Hendrik Jan Korterink – Woens Dag 15 april 2009, Zwagerman en ‘Gimmick!’ + Het Parool – Gimmick! van Joost Zwagerman Verfilmd

Woens Dag 15 april 2009, Zwagerman en ‘Gimmick!

Het zal Reageerders zijn op gevallen: alle (69) Reacties van gisteren zijn verwijderd. Was groten deels een heen en weer discussie, en er zat ook rare Spam tussen. Ik ben deze week in Spanje voor wat achter gronden, kwam gister avond toe vallig iemand tegen van wie een familie lid in de Uiterwaarden Straat is vermoord, Zaak, waar je niet veel meer over hoort. Zag van Morgen die Reacties, het is Onbegonnen Werk de ‘Goede’ er uit te selecteren, dus ik heb ze alle maal maar weg gehaald.

Van avond in Paradiso in Amsterdam het grote ‘Gimmick!Feest, het twintig jarig Jubileum van het roem ruchte Boek van Joost Zwagerman. In mijn Boek ‘Bom in de Laurier Straat’ komt het boek ook ter sprake, onder staand een fragment daar uit. Het gaat over de mede werking van Paul Blanca aan Nieuwe Revu.

Toen Malig Hoofd Redacteur Hans Verstraaten Had Er Minder Problemen Mee. De Redactie is Dan Nog Gevestigd aan de Stadhouders Kade in Amsterdam, Nieuwe Revu Straalt een Imago van Jong en Brutaal uit en Koketteert een Beetje met de Grachten Gordel, het Hoofd Stedelijke Uit Gaans Leven en het Kunstenaars Milieu, dat Volgens Menig Betrokkene Treffend is Beschreven in de RomanGimmick!’ van Joost Zwagerman, uit 1989. De Titel is Ontleend aan de Amsterdamse Discotheek, die Later voor Al Bekend Zou Worden als de RoXY. Gimmick! Wordt door de Mensen, die Zich Her Kennen in de Roman Figuren Vaak als een Soort Sleutel Roman Gezien. In ‘200%’ Schrijven Scholte en Dalstra, Vraag 60.

Wist U, dat ‘Gimmick!’ een Sleutel Roman is, Waar in de Volgende Personages Model Staan

Zwagerman = Raam of Walter van Raamsdonk

Dalstra = Groen

Scholte = Eckhardt

Vlaswinkel, Paul Blanca = Martin Moreno

Joost Zwagerman heeft er een andere kijk op. “Ik heb Al Tijd Ontkend, dat ‘Gimmick!’ een Sleutel Roman is. Want Het is Geen Sleutel Roman. Scholte, Dalstra en Blanca Komen Er Niet in Voor. Dat is een Hard Nekkig Mis Verstand. De Personages Groen, Eckhardt en Moreno Zijn Losjes Gebaseerd op een Aan Tal Mensen uit het Kunstenaars Circuit, maar een Één op Één Sleutel is Absoluut Niet van Toe Passing.”

Feit is, dat Rob Scholte zich zelf toch wel erg meent te her kennen. In een Interview in HP | De Tijd, 6 september 1996, zegt hij, naar aan leiding van een vraag over zijn Cocaïne gebruik,

Ik Heb in 1986 Voor het Eerst met Dat Spul Kennis Gemaakt. In 88 Ben ik Steeds Meer Gaan Gebruiken en Nu Durf ik Te Zeggen, dat ik Toen Verslaafd Was. Ik Nam Wekelijks Wel Wat en Vond Het Zo Lekker, dat ik Steeds Meer Wilde. Eerst Nog Heimelijk, maar Toen Kwam ‘Gimmick!’ Uit. Ik Heb Niks tegen Joost Zwagerman, maar Wat ik Klote Vond, Was, dat ik Geschand Paald Werd Als een Op Seks en Geld Beluste en Aan Cocaïne Verslaafde Schilder. Ik Denk Dat Dat Maar een Klein Deel van de Waarheid Was.”

In het Proces Verbaal komt ‘Gimmick!’ ook aan de orde, als het gaat over Paul Blanca. Scholte zegt dan,

Toen Heb ik Hem Daar Één Keer Gezien. Hij is Toen in Spanje Gebleven, Dat is een Hele Periode, die Ook Beschreven Wordt in Joost Zwagermans BoekGimmick!”. Waar in Onder Andere Beschreven Staat Hoe Hij een Galerie Houder, Moreno, Hele Maal Total Loss Slaat. “Gimmick!” is een Boek, dat Eigenlijk Gaat over Drie Vrienden, Joost Zwagerman, Koos Dalstra en ik. Paul Blanca en Klashorst Kwamen Er een Klein Beetje In Voor, Niet Zo Veel. Het Ging Eigenlijk over Die Drie Hoofd Figuren. Dalstra en Zwagerman Zijn Schrijvers, ik Ben een Beeldend Kunstenaar. Joost Heeft om Zich Zelf te Beschermen én Om Vrij te Kunnen Schrijven over Cocaïne en Al die Zaken, Geschreven, dat Alles Zich Af Speelde in de Kunst Wereld, Waar door ik de Schuld van Alles Kreeg en de In Houd van het Boek Vol Komen over Me Heen Kreeg. Ik Werd Als het Ware de Zonde Bok voor Alle Mis Standen, voor Alle  (), voor Alle (), voor Alle, Eh (), A Moraliteit. A Moraliteit, Weet Je, Met Ieder Één naar Bed, Dope Gebruiken Waar Het Maar Kon, Verdovende Middelen en Bedrog, Bedrog, Bedrog van Me Kaars Vriend Schap Weet Je Wel, Totale A Moraliteit.

Maar ik Kreeg het Alle Maal op Mijn Brood en in de Media Zie Je Dan Ook, dat ik tot Boe Man word Verklaard. Er Bestaan Alle Maal Verhalen, dat Kan ik Jullie Laten Lezen, waar Alleen Mijn Naam in Voor Komt en In Relatie Wordt Gebracht met Verdovende Middelen. Als aan Joost Zwagerman, de Schrijver van het Boek, Wordt Gevraagd: ‘Heb Je Wel Eens Coke Gebruikt?’ zegt Hij, ‘Ach, Alleen een Keer om Het te Proberen.’ Dus Hij Kan Zijn Handen Hele Maal Schoon Houden, Ter Wijl ik Alle Shit naar Me Toe Kreeg, Daar ben ik Ontzettend door Gekwetst Geweest.”

Kort na het verschijnen van ‘Gimmick!’ had Scholte hier over zijn ongenoegen ook al geuit, reden voor Zwagerman hem op 10 november 1990 een brief te schrijven, “Het is Heel Onverstandig van Je om Je Aan Gesproken te Voelen. Jij Komt in het Boek Niet Voor. Dat Heb Je in Middels Toch Wel in de Gaten, Mag ik Hopen? Het is een Roman, Rob. Een Ro Man. Of Ben Je, Zo als Iemand Mij Suggereerde, Nu Juist Beledigd, om Dat Je Niet in het Boek Voor Komt? Of is Het Alle Maal Heel Simpel en Voel Je Je, Zo als Martin Bril Het me Zei,Dood Gewoon Betrapt?”

Meer over de ‘Bom in de Laurier Straat’ staat Hier

Hendrik Jan
Mis Daad Journalist

 Reacties

Mis Daad Journalist,  15 april 2009

https://www.misdaadjournalist.nl/2009/04/15/woensdag-15-apr/

Gimmick! van Joost Zwagerman Verfilmd

>Dat er vorig jaar nog een groot feest werd gegeven om de twintigste verjaardag van Gimmick! te vieren, zegt wel iets over de impact die Zwagermans prikkelende roman over de Amsterdamse kunstscene destijds had. Foto GPD

Dat er vorig jaar nog een groot feest werd gegeven om de twintigste verjaar dag van Gimmick! te vieren, zegt wel iets over de impact, die Zwagermans prikkelende Roman over de Amsterdamse Kunst Scene des tijds had (foto GPD)

AMSTERDAM – Gimmick!, de Roman, waar mee Schrijver Joost Zwagerman eind Jaren Tachtig door brak, wordt verfilmd. N279 Entertainment, een nieuw Productie Bedrijf van Els Vandevorst en Martin Koolhoven, heeft de Rechten verworven. Christophe Dirickx, De Helaasheid der Dingen neemt het Scenario op zich. Dat maakte N279 Entertainment dinsdag bekend.

VandevorstDat Er Vorig Jaar Nog een Groot Feest Werd Gegeven om de Twintigste Verjaar Dag van Gimmick! te Vieren, Zegt Wel Iets over de Impact, die Zwagermans Prikkelende Roman over de Amsterdamse Kunst Scene des Tijds Had. Het Wordt Tijd, dat Die Wereld van Seks, Drugs & House op het Witte Doek te Zien Zal Zijn.”

Centraal in Gimmick! staat de af gebrande Club RoXY. Eind Jaren Tachtig begin Jaren Negentig was deze Club een icoon van de House Scene. (ANP)

Het Parool, 27 april 2010, 14:40

https://www.parool.nl/kunst-media/gimmick-van-joost-zwagerman-verfilmd~b8e5b52a/

Meer informatie
https://robscholtemuseum.nl/?s=Hendrik+Jan+Korterink
https://robscholtemuseum.nl/?s=Mis+Daad+Journalist
https://robscholtemuseum.nl/?s=Bom+in+de+Laurier+Straat
https://robscholtemuseum.nl/?s=Het+Parool
https://robscholtemuseum.nl/?s=HP+|+De+Tijd
https://robscholtemuseum.nl/?s=Hans+Verstraaten
https://robscholtemuseum.nl/?s=Nieuwe+Revue
https://robscholtemuseum.nl/?s=Martin+Bril
https://robscholtemuseum.nl/?s=200%
https://robscholtemuseum.nl/?s=Joost+Zwagerman
https://robscholtemuseum.nl/?s=Gimmick!
https://robscholtemuseum.nl/?s=Gimmick!+Feest
https://robscholtemuseum.nl/?s=Roman
https://robscholtemuseum.nl/?s=Ro+Man
https://robscholtemuseum.nl/?s=Sleutel+Roman
https://robscholtemuseum.nl/?s=Mr+Gimmick
https://robscholtemuseum.nl/?s=Nintendo
https://robscholtemuseum.nl/?s=Els+Vandevorst
https://robscholtemuseum.nl/?s=Martin+Koolhoven
https://robscholtemuseum.nl/?s=N279+Entertainment
https://robscholtemuseum.nl/?s=Film+Rechten
https://robscholtemuseum.nl/?s=Christophe+Dirickx
https://robscholtemuseum.nl/?s=De+Helaasheid+der+Dingen
https://robscholtemuseum.nl/?s=Scenario
https://robscholtemuseum.nl/?s=RoXY
https://robscholtemuseum.nl/?s=Club+RoXY
https://robscholtemuseum.nl/?s=Paradiso
https://robscholtemuseum.nl/?s=Grachten+Gordel
https://robscholtemuseum.nl/?s=House
https://robscholtemuseum.nl/?s=House+Scene
https://robscholtemuseum.nl/?s=Kunstenaars+Circuit
https://robscholtemuseum.nl/?s=Kunstenaars+Milieu
https://robscholtemuseum.nl/?s=Kunst+Wereld
https://robscholtemuseum.nl/?s=Amsterdamse+Kunst+Scene
https://robscholtemuseum.nl/?s=Hoofd+Stedelijk+Uit+Gaans+Leven
https://robscholtemuseum.nl/?s=Coke
https://robscholtemuseum.nl/?s=Cocaïne
https://robscholtemuseum.nl/?s=Verdovende+Middelen
https://robscholtemuseum.nl/?s=Seks+Drugs+&+House
https://robscholtemuseum.nl/?s=Jaren+80
https://robscholtemuseum.nl/?s=Jaren+Tachtig
https://robscholtemuseum.nl/?s=Jaren+90
https://robscholtemuseum.nl/?s=Jaren+Negentig
https://robscholtemuseum.nl/?s=A+Moraliteit
https://robscholtemuseum.nl/?s=Betrapt
https://robscholtemuseum.nl/?s=Amsterdam

https://robscholtemuseum.nl/?s=Bernard+zur+Lippe+Biesterfeld
https://robscholtemuseum.nl/?s=Daniël+Groen
https://robscholtemuseum.nl/?s=Koos+Dalstra
https://robscholtemuseum.nl/?s=John+Studulski
https://robscholtemuseum.nl/?s=Paul+Blanca
https://robscholtemuseum.nl/?s=Peter+Klashorst
https://robscholtemuseum.nl/?s=Oscar+Hammerstein
https://robscholtemuseum.nl/?s=Eef+Hoos

 

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*