Paper | Gijs van der Sanden – En Dan Gaat Prince Dood
En Dan Gaat Prince Dood
DWDD was gisteren goed en wel begonnen, toen het bericht de uitz ending bereikte, Prince was dood. Pijnlijker televisie zag je zelden. Matthijs, die vol ledig in de steek leek te zijn gelaten door de regie, raakte de grip op het programma vol ledig kwijt.
“Mart Smeets, Rob Scholte, Omar Souleyman, Niels Geusebroek, Judy Blank en tafel dame Halina Reijn. Dit is De Wereld Draait Doorrrr (…)”
Matthijs trapt de uit zending van gisteren af, zo als elke andere. So Far, So Good.
Het opening praatje met zijn tafel dame is bijna ten einde als zijn gezicht in eens in een bedenkelijke plooi komt. “Ja Halina, dDt is Live Televisie, en ik Hoor Nu in mijn Oortje, dat (…) Ja, OK (…) Dat Prince is Over Leden. 57 Jaar.” Uit het publiek klinkt ontzetting. Halina plaatst met gevoel voor drama haar handen voor haar gezicht, de eerste Gifjes daar van zijn al gesignaleerd op het internet. “Ik Schrik Er Van,” zegt Matthijs. Even is het stil in de studio. “Wat Af Schuwelijk, Wat een Heftig Nieuws,” zegt Halina. “Ik Schrik Er Ook Van.”
Als Halina, bekomen van de eerste schrik, aan Matthijs vraagt of er al meer bekend is, klinkt er iets van ergernis en lichte paniek door in zijn stem. “Ik Weet Verder Niets, Laat Maar Iemand naar Beneden Komen met een Pers Bericht of Iets Dergelijks, Dan Lees ik Het met Plezier Voor. Of Nou Ja, met Plezier, dan Lees ik Het Voor.”
Zie hier hoe het drama van de DWDD uit zending van gisteren zich langzaam maar zeker ontvouwt. De Twitter gemeenschap is direct gemobiliseerd. ‘Ik Ben Echt op Niemand bij DWDD Jaloers Nu,’ twittert 3FM DJ Michiel Veenstra. Het moet in der daad de nacht merrie van elk Live programma zijn, dan heb je minutieus een uit zending voor bereid, de Auto Cue in gesteld, de gasten verwelkomd, en dan gaat Prince dood. Daar ga je. “Boem!” zegt Mart Smeets als Matthijs hem vraagt om een eerste reactie. Veel meer valt er op dat moment in der daad niet te zeggen. En dat is behoorlijk vervelend, als je nog ruim vijftig minuten Live televisie te vullen hebt. Boem!
Matthijs “We Gaan Toch Maar Gewoon een Uit Zending Maken en ik Hoor Graag van de Regie, Wanneer We Iets Kunnen Laten Zien, Want ik Geloof, dat Iedere Één Daar Behoefte Aan Heeft.”
Het slaat na tuurlijk nergens op, dat Mart Smeets vervolgens aan tafel zit om over Obama S lief hebberij voor basket bal te komen praten. “Ja, Zie Nu Maar Eens een Bruggetje te Maken,” zegt Mart. “Ja, dat Bruggetje Heb ik Even Niet,” zegt Matthijs, die totaal uit zijn rol als gelikte, door de wol geverfde presentator is gevallen. Hij stamelt, hakkelt en wrijft onhandig aan zijn neus.
Het gaat pas echt mis aan het einde, als drie Singer Song Writers eigenlijk een muzikale Hommage aan die andere Prins zouden brengen, Prins Charles. In plaats daar van vindt er een geforceerd gesprek plaats tussen de drie muzikanten over de muziek legende, waar zij zelf niet eens zo veel mee lijken te hebben. Ruben Annink, zelf ook totaal niet voor bereid op die plotselinge Script wijziging, begint te stamelen. “Ik Heb Echt Nooit naar hem Geluisterd. Ik Vind Het Wel Heel Erg, Hoor (…)” Ralph Keuning, Directeur van Museum de Fundatie, legt op onbegrijpelijke wijze uit wat Prince voor hem heeft betekend, iets met het Vage Vuur en Vol Wassen Worden. “Ik Denk Heel Hard Na, maar Als Dat Prince voor Jou is, Dan is Dat Na Tuurlijk Zo,” zegt Matthijs.
Matthijs blijft onder tussen in gesprek met de Regie, die kennelijk de grootste moeite heeft om met Prince materiaal te komen. “We Willen hem Gewoon Horen, Jongens, Klaar (…)” De frustratie in zijn stem is duidelijk hoorbaar.
Even lijkt de uit zending te worden gered door Ali B, die, haast Surrealistisch, in eens in de Studio staat met zijn telefoon en bereid is om een soort ‘Nico Dijkshoorn Achtige Hommage’ aan Prince te brengen. “Maar Dan Heb ik Wel Even een Paar Minuutjes Nodig,” zegt hij. Wat volgt is een uiterst pijnlijk moment, waar in Matthijs even later aan Ali B vraagt, of hij al klaar is. Dat is hij niet, na tuurlijk. “Kijk Matthijs, Je Zet mij Voor het Blok, Maar Wat Betekende Prince voor Jou? Spreek Van Uit Je Gevoel (…)” De stoom komt nog nét niet uit Matthijs’ oren, die op dat moment alle grip op zijn uit zending is verloren.
Ali B waagt een dappere poging met zijn ‘Nico Dijkshoorn Achtige’ Rap. “Ik Moet Het Echt Hier Bij Laten, Want ik Sta Echt te Trillen Hier,” zegt hij.
Als de af levering eindelijk is af gelopen kun je je alleen maar voor stellen hoe Matthijs briesend het podium af loopt, de Regie Kamer in. Zijn geschreeuw zal tot ver in het Wester Park, waar de Studio is gevestigd, te horen zijn geweest. Want wie gisteren naar DWDD keek, kon niet anders dan concluderen dat hij er hele maal alleen voor stond.
De Wereld Draait Door
Gezien donderdag 21 april, 19:00 uur, NPO 1, VARA.
Gijs van der Sanden (30) is Redacteur bij PAPER. Ook al heeft hij geen TV aan sluiting, er is weinig dat hem op Film, Documentaire en Televisie gebied ontgaat. Leve NetFlix en Uit Zending Gemist.
PAPER, 22 april 2016
NRC | Hans Beerekamp – Waar Om was Het voor DWDD Zo Moeilijk te Reageren op de Dood van Prince?
Redactie HP | De Tijd – De Goed Bedoelde, maar Totaal Mis Lukte DWDD Ode aan Prince
Meer informatie
https://robscholtemuseum.nl/?s=HP+|+De+Tijd
https://robscholtemuseum.nl/?s=Matthijs+van+Nieuwkerk
https://robscholtemuseum.nl/?s=Nico+Dijkshoorn
https://robscholtemuseum.nl/?s=DWDD
https://robscholtemuseum.nl/?s=De+Wereld+Draait+Door
https://robscholtemuseum.nl/?s=Redactie+DWDD
https://robscholtemuseum.nl/?s=Regie+DWDD
https://robscholtemuseum.nl/?s=Prins+Charles
Plaats een reactie